Jestem artystą fotografikiem, doktorem sztuki filmowej w dziedzinie fotografii. Znajduję się w czołówce 50 najlepszych profesjonalnych fotografów panoramistów na świecie. Jestem laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym ośmiokrotnym zdobywcą prestiżowej nagrody - brytyjskiej statuetki OSKARA przyznawanej przez BIPP i MPA w Wielkiej Brytanii, nagrody będącej wizytówką wszystkiego co najlepsze we współczesnej fotografii profesjonalnej. Więcej w zakładce: BRYTYJSKIE STATUETKI OSKARA.

Zostałem uhonorowany przez Prezydenta Miasta Torunia Medalem Thorunium za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki dla miasta Torunia oraz Nagrodą Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za wysokie dokonania w kulturze.Więcej w zakładce: HONOROWE NAGRODY.

Tworzę limitowane kolekcje swoich prac, opatrzone Certyfikatem Digigraphie, który jest świadectwem i gwarancją najwyższych standardów w cyfrowej reprodukcji prac artystycznych, spełniającym oczekiwania muzeów, galerii i odbiorców limitowanych edycji.

 

Moje fotografie znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą m.in. w Japonii, Rosji, Rumuni, Niemczech, Francji i Emiratach Arabskich. Archiwum fotograficzne to około 200.000 zdjęć, w tym ponad 8.000 panoram cylindrycznych, sferycznych oraz panoram macro i gigapixelowych z różnych zakątków Polski, Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu. Prowadzę seminaria autorskie w języku angielskim, rosyjskim i niemieckim z zakresu fotografii artystycznej, panoramicznej i reklamowej.

Zrealizowałem wiele projektów artystycznych i komercyjnych, wśród nich znajdują się: „Miasta Kujaw i Pomorza w panoramach pionowych z drona”, „Nasz Niebezpieczny Świat”, - „Kształt wody”, „Przestrzenie Kujawsko - Pomorskie 3D",  „Nasz Bezpieczny Świat”, „Żaglowce świata”, „Moskiewskie City”, "Wojna Mediów”, „Największe elektrownie Rosji”, „2000 lat przed – 2000 lat po”, „Zagubiony Świat”. Więcej o projektach w zakładce PROJEKTY.

Zdjęcia z projektów zdobyły i ciągle zdobywają uznanie na międzynarodowych konkursach w Polsce i wszystkich kontynentach świata. Więcej o nagrodach w zakładce NAGRODY W KONKURSACH.

PRZYNALEŻNOŚĆ DO ORGANIZACJI

Należę do międzynarodowych organizacji i towarzystw skupiających wybitnych międzynarodowych twórców fotografii ze wszystkich kontynentów.

 

  
The Master Photographer Association (UK)

 

 
International Association of Panoramic Photographers (USA)

 

 
British Instiitute of Professional Photography (UK)

 


Federacja Europejskich Fotografów (Belgia)

 

  

 Zrzeszony jestem w ZPAF (Związku Polskich Artystów Fotografików).

 

 

Moje archiwum fotograficzne obejmuje około 200.000 zdjęć, w tym ponad 10.000 panoram cylindrycznych, sferycznych oraz makro i gigapixelowych z różnych zakątków Polski, Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu.

Fotografie znajdują się w zbiorach m.in.: Muzeum Okręgowe – Toruń, Archiwum British Institute of Professional Photography (UK), Archiwum Master Photographers Association (UK), zbiory prywatne w kraju i za granicą m.in. w Japonii, Rosji, Niemczech, Rumuni, Francji i Emiratach Arabskich.

 

Działalność społeczna: 

- udział w Jury w konkursach międzynarodowych poza Polską (FEP-Belgia, Chiny)

- prowadzone seminaria w języku angielskim, rosyjskim i niemieckim z zakresu fotografii artystycznej, panoramicznej i reklamowej w wielu krajach Europy

- W latach 2013 - 2019 Prezes Zarządu Okręgu Kujawsko–Pomorskiego Związku Polskich Artystów Fotografików

- W latach 2012 -2018 Vice Prezes Zarządu Głównego Związku Polskich Artystów Fotografików 

 

 

Prowadzę seminaria autorskie i warsztaty fotograficzne z zakresu fotografii:

  • artystycznej
  • panoramicznej
  • reklamowej

Seminaria i warsztaty prowadzone są w języku polskim, angielskim, rosyjskim i niemieckim.