Jestem autorem wielu wydawnictw albumowych, m.in.:  "Miasta Kujaw i Pomorza - pionowo, panoramicznie, z drona" (2019), „Kujawsko-Pomorskie panoramy Wisły” (2018), „Nasz Bezpieczny świat” (2016), „Przestrzenie Kujawsko – Pomorskie 3D” (2015), „Toruń” (2006), „Szlak Piastowski” (2005), „Wojna Mediów” (2004), „Marriott” (2003),  „Gniezno. Katedra Prymasowska” (2003), „Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu” (2003), „Panoramy Torunia” (3002)

 

 

 
"KUJAWSKO-POMORSKIE PANORAMY WISŁY"

To wyjątkowe wydawnictwo albumowe zawierające panoramiczne zdjęcia Wisły na obszarze województwie kujawsko-pomorskiego. Album w nowatorski sposób przedstawienia królową rzek Wisłę na obszarze Kujaw i Pomorza. Fotografie ukazują piękno, różnorodność, zmienność i bogactwo przyrodnicze Wisły wraz z obszarami jej przyległymi za pomocą fotografii panoramicznej, opartej w dużym stopniu na perspektywie lotniczej – większość zdjęć wykonanych została przy pomocy drona. Przygotowanie albumu zajęło mi 35 dni zdjęciowych, w których czasie przejechałem samochodem kilka tysięcy kilometrów i spędziłem ponad 30 godzin z dronem w powietrzu.

WYDAWCA          Panoramapress

 

 

"Miasta Kujaw i Pomorza - pionowo, panoramicznie, z drona"

Album zawiera ponad 200 panoram przedstawiających wszystkie 52 miasta regionu Kujaw i Pomorza. Jest to panoramiczny portret miast wykonany z drona. Każde miasto przedstawione jest za pomocą jednej panoramy poziomej i kilku pionowych. Przy każdym z miast znajduje się mapka pokazująca umiejscowienie miasta w województwie i powiecie, krótki opis o mieście i herbie miasta. Przy realizacji projektu w trakcie 5-ciu miesięcy wykonałem ponad 200 lotów dronem i przejechałem ponad 10 000 km po województwie kujawsko-pomorskim. Miasta oglądane z góry urzekają geometrią ulic i placów, kształtowanych przez dziesięciolecia liczną i różnorodną zielenią. Jednocześnie dostrzegamy w nich rozwój ostatnich kilkudziesięciu lat oraz wpływy architektoniczne różnych kultur, będące skutkiem burzliwej, wielowiekowej historii miast i regionu. Zapraszam do podróży po miastach Kujaw i Pomorza z perspektywy niedostępnej dla nas stąpających po ziemi.  

WYDAWCA          Panoramapress
ROK WYDANIA    2019
ILOŚĆ STRON     232
OKŁADKA           twarda w etui, całość w kopercie foliowej PP 
FORMAT             28,0 × 41,0 cm
JĘZYK                edycja dwujęzyczna polsko-angielska
ISBN                 978-83-923311-6-2

 

 

 

 

"Kujawsko-pomorskie przestrzenie 3D"

Album prezentuje obrazy w unikalnej technice panoram stereoskopowych 3D, wykorzystywanej przez nielicznych fotografów na świecie. Tworzenie panoram stereoskopowych do powiększeń w dużych formatach dla celów wystawienniczych i albumowych jest skomplikowanym wyzwaniem, wymagającym odpowiedniego sprzętu oraz olbrzymiej wiedzy i precyzji w pracy nad zdjęciami. Nakład pracy w stosunku do tradycyjnej fotografii panoramicznej jest 10-krotnie większy. Przy realizacji projektu wykonałem około 30 tysięcy zdjęć składowych. Zdjęcia z albumu "Kujawsko-Pomorskie Przestrzenie 3D" jak i sam album zdobywają kolejne nagrody na międzynarodowych konkursach. 

WYDAWCA          Panoramapress
ROK WYDANIA    2019
ILOŚĆ STRON     124
OKŁADKA            twarda w etui, całość w kopercie foliowej PP 
FORMAT             41,5 × 30,0 cm
JĘZYK                edycja dwujęzyczna polsko-angielska
WYDANIE           II
ISBN                  978-83-923311-5-5