Doktor sztuki filmowej - doktorat na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej w PWSFTviT im. L. Schillera w Łodzi. Artysta Fotografi, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, panoramista znajdujący się w czołówce 50 najlepszych profesjonalnych fotografów panoramicznych na świecie.

Należę do elitarnych organizacji i towarzystw, skupiających wybitnych twórców międzynarodowych ze wszystkich kontynentów: 

- MPA - The Master Photographer Association (UK),  nadany Certyfikat Associateship w dziedzinie fotografii reklamowej przez The Master Photographer Association w Wielkiej Brytanii. 

- IAPP - International Association of Panoramic Photographers (USA), 

- BIPP - British Instiitute of Professional Photography (UK), – nadany Certyfikat Associateship w dziedzinie fotografii reklamowej.

- FEP - Federacja Europejskich Fotografów z siedzibą w Brukseli (Belgia) nadany Certyfikat QEP (Qualified European Photographer) w dziedzinie fotografii reklamowej, potwierdzający najwyższe międzynarodowe standardy artystyczne i techniczne

 

W 2011 roku Rada Kwalifikacyjna firmy EPSON na podstawie złożonej aplikacji przyznała mi tytuł Artist Digigraphie, w uznaniu za wysoki poziom artystyczny i zaangażowanie Fotografika na rynku sztuki.

 

Jestem autorem wielu projektów artystycznych, do których należą m. in. 

- "Miasta Kujaw i Pomorza"

- "Kujawsko - Pomorskie panoramy Wisły"

- "Wojna Mediów",

- "Nasz Bezpieczny Świat",

- "Przestrzenie Kujawsko - Pomorskie 3D".  

 

Jestem laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym ośmiokrotnym zdobywcą prestiżowej nagrody, brytyjskiej statuetki OSKARA przyznawanej corocznie przez BIPP i MPA w Wielkiej Brytanii, nagrody będącej wizytówką wszystkiego co najlepsze we współczesnej fotografii profesjonalnej.

Zostałem uhonorowany przez:

- Prezydenta Miasta Torunia Pana Michała Zaleskiego Medalem Thorunium za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki dla miasta Torunia

- Marszłka Województwa Kujawsko-Pomorskiego - Nagrodą Marszałka za wysokie dokonania w obszarach działalności kulturalnej, naukowej, edukacyjnej, społecznej, biznesowej. 

 

Zajmuje się fotografią studyjną i plenerową. Moją pasją są panoramy fotograficzne, które wykorzystuję w fotografii komercyjnej jak i we własnych działaniach artystycznych. W swoich pracach posługuję się różnorodnymi technikami, w tym HDR-em, multiplikacją głębią ostrości, stereoskopią, jak również fotografią w podczerwieni.

Od lat uprawia fotografię przemysłową, fotografując różnorodne formy architektury przemysłowej w Polsce, Niemczech, Rumunii i Rosji. Za panoramy przemysłowe zdobywa wiele prestiżowych nagród na międzynarodowych konkursach.

Tworzę limitowane kolekcje swoich prac, opatrzone Certyfikatem Digigraphie®. Certyfikat jest świadectwem i gwarancją najwyższych standardów w cyfrowej reprodukcji prac artystycznych, spełniającym oczekiwania muzeów, galerii i odbiorców limitowanych edycji. Moje fotografie znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą m.in. w Japonii, Rosji, Rumuni, Niemczech, Francji i Emiratach Arabskich.

Moje archiwum fotograficzne to ponad 200 tys. zdjęć, w tym  ponad  8 tys. panoram (cylindrycznych, sferycznych, macro i gigapixelowych) z różnych zakątków Polski, Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu.

Prowadzę seminaria autorskie w języku angielskim, rosyjskim i niemieckim. Zakres seminariów: fotografia artystyczna, panoramiczna, reklamowa oraz technik stosowanych we współczesnej fotografii cyfrowej.

 


Działalność społeczna:

- udział w Jury w konkursach międzynarodowych poza Polską (FEP Belgia, Chiny, USA, Rumunia)

- w latach 2013 2019 Prezes Zarządu Okręgu Kujawsko Pomorskiego Związku Polskich Artystów Fotografików

- w latach 2011 2018 Członek Prezydium i Wiceprezes Zarządu Głównego Związku Polskich Artystów Fotografików

Joomla templates by a4joomla